Kotle

Pokud chcete dům vytápět efektivně a šetrně ke své peněžence, můžeme Vám poradit s širokou nabídkou kotlí. Naše nabídka zahrnuje tři typy kotlí - kotle na tuhá paliva, plynové kotle a olejové kotle. Plynové kotle jsou jedny z nejpoužívanějších kotlů na vytápění.

ST Energy zajišťuje dodávku, montáž, údržbu, opravy a rekonstrukce kotelen a výměníkových stanic v bytových jednotkách, rodinných domech, panelových domech, ve firemních a průmyslových objektech na území ČR i v zahraničí. Dále zajistíme odpojení objektů od centrálního zdroje tepla a výstavbu nových kotelen.

V případě zájmu nebo dotazů, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám poradíme s rozhodnutím vhodného typu kotle a připravíme pro Vás individuální ceny.

Kotle na tuhá paliva

Kotle na tuhá představují tradiční řešení kotle pro domácnosti, rodinné domy a provozovny. Tyto kotle umí spalovat kusové dřevo, dřevěné pelety, koks, hnědé a černé uhlí.

Kotle na tuhá paliva v naší nabídce vyznačují vysokou účinností a šetrností k životnímu prostředí. Rozdělujeme kotle na tuhá paliva na 1) kotle s ručním přikládáním a na 2) automatické kotle. Tradiční kotle na tuhá paliva se uplatní především tam, kde jsou požadovány nízké pořizovací i provozní náklady. Automatické kotle bývají použity zejména v objektech bez přívodu plynu u kterých je požadován vysoký komfort obsluhy a nízké provozní náklady.

Plynové kotle

Plynové kotle se hodí do každého typu domů, ať už to jsou starší domy, novostavby nebo rozsáhlé průmyslové komplexy. Nabízíme plynové kotle všech druhů, rozmezí výkonů plynových kotlů pro domácnosti a menší průmyslové prostory je od 5 do 49,5 kW. Plynové kotle určené pro kotelny mají rozsah od 64 až do 750 kW.

Rozdělujeme plynové kotle do různých kategorií. Při výběru vhodného plynového kotle je třeba si především rozmyslet, jestli chceme plynový kotel pouze na vytápění nebo i na ohřev teplé vody. Podle toho volíme typ i maximální výkon plynového kotle.

Další členění, podle kterého lze plynové kotle roztřídit, je způsob spalování plynu v kotli. Existují tedy plynové kotle konvenční a plynové kotle kondenzační. Kondenzační plynové kotle bývají dražší, ale jejich účinnost je vyšší díky dokonalému využití tepla spalin. Kondenzační plynové kotle se uplatní především v topných soustavách naprojektovaných přímo na tento typ kotle. Jejich využití je však velmi vhodné také ve starších topných systémech s velkým objemem topné vody (litinové radiátory, samotížné soustavy, staré ocelové potrubní rozvody).

Olejové kotle

Olejové vytápění je díky kondenzační technice ekonomické a ekologicky šetrné. Kondenzační olejové kotle mají v sobě již zabudovanou budoucnost. Už nyní jsou připraveny na přechod z fosilního oleje na bioolej. Tím se můžete také podílet na obnovitelných energiích.